SSS

Barkodlu Sisteme Geçmek için Neye ihtiyacım Var?

Cevap: Prekende Satış Yapıyorsanız En azından Windows Kurulu Bir Bilgisayara Bir Adet Barkod Okuyucuya İhtiyaç Vardır.Via POS yazılmını Bilgisayara kurduktan sonra Barkod Sistemine Geçmiş Olursunuz. Diğer Ekipmanlar  Fiş yazıcı , Para Çekmecesi ve Dokunmatik PosStart Bilgisayar ile Dahada Profesyonel  kullanım kolaylığına kavuşursunuz

Barkod Okuyucunun Görevi Nedir?

Cevap: Dünyada Üretilen Her Resmi Ürün Uluslarasaı Satışta Birbirleri ile Karışmasın Diye Bir Kod Verilir. Bu kodlar Bilgisayar Ortamnıda Aktarılması için Kodun Üzerinde Barkod Çizgileri denilen Belli bir kurala Göre Mesafeli ve Kalın Olan Çizgilerle Ürünün Üzerinde Bulunur.Barkod okuyucu bu çizgilerin Sayısal Karşılığını Bilgisayara Aktaran Cihazlardır.En Yaygın PosStart Barkod Okuyucuları El Tipi , Kablosuz ve Masaüstü olmak üzere Kurulum Gerektimeden USB Bağlantısıyla Çalışan Cihazlardır.

Fiş Yazıcının Görevi Nedir ve Almalımıyım?

Cevap: Fiş Yazıcı Satış Sonrası Müşteriye Resmi olmayan Müşterinin Aldıkları Ürünü Liste Şeklinde Çıktı Almaya yarayan Yazıcıdır. Via POS Yazılımda Fiş yazıcı ile Hem Müşteri Fişi , Hem Raf Etiketi , İndirmli Ürünler için Mini Afiş ve Barkodlu Terazi PLU Listesini Çıkartmak için Kualnılır. Eğer Bu kulanmlara ihtiyacınız yok ise Müşteriye Döküman vermek istemiyorsanız Fiş yazıcı Almanıza Gerek Yoktur. PosStart Fiş Yazcılardan FY 80 Modeli 80mm Yazıcı Kullanmanızı Kesinlikle Tavsiye ederiz. Piyasada Bulunan 60 mm Fiş yazıcı ebatından dolayı müşteri fişi ve raf etiketinde küçük puntolarından dolayı tavsiye etmemekteyiz

Para Çekmecesi Nasıl Çalışır.Bağlantısı Nasıl Olur?

Cevap: Para Çekmecesinde Telefon kablolarına benzer bir çıkış bulunmakatdır.Bu kabloyu Fiş yazının arkasında Takmalısınız. Fiş yazıcın arkasında Aynı zamanda Ethernet girişi vardır.Ethernet Girişi Para Çekmecesi girişinden daha büyüktür ve 8 pinlidir. Çekmeceden Çıkan kabloyu Buraya Takarsanız Çekmeceniz açılmayacaktır 6 pinli yere takınız. Via POS Yazılımlarınızda Her Yazdırdığınızda yada Para Bzodurma gibi extra işlemlerde Çekmeceyi Yazılım Üzerinden Açabilrsiniz. Possatart HT-415 ve HT-410 .modellerinden İstediğinizi Tercih Edebilrsiniz.

Terazi ile Nasıl Çalışabilirim?

Cevap: Sektörde 2 Türlü Terazi Çeşidi Bulunmaktadır.

1 Yöntem : Satış Yapılan Kasada Bulunan Üzerine Konulan Ağırlığı Aynı Anda Via POS yaızlımına aktaran Kasiyerin sadece terazi üzerine konula urunu seçtiği sistemdir.Bunlara POS Terazi Denir.Genelikle Market , Manav ve Kuruyemişciler için Kulanışlı uygun ve Pratik yoldur. Son yıllarda Baya yaygınlaşmıştır. Via POS Hazıt Setlerlerde Ayrıntılı inceleyebilrsiniz.

2. Yöntem : Manav reyoyu , Şarküteri Dolap reyonuna konulan Üzerine ürün konulduktan sonra Etiket yazma kısmında etiket çıkartılıp ürün üzerine yapıştırılan  Bu etiketi Kasiyerin Barkod okuyucu ile okutuğu Barkodlu Terazi Sistemidir. Üzerinde Bulunan kısa yolar ile ürün seçilip Ürün üzerine etiket yapıştırma mantığı ile çalışır. Terazinin ve bilgisayarın aynı modeme bağlı olması gerekmektedir. Via POS programnda Terazi ürün Fiyat değiştiğinde Terazini kendi yazılmı üzerinden Terazilere Bilgi Aktarılası ile Fiyat güncelmesi yapılabilmektedir.

Telefonla Sipariş Nasıl Alabilrim?

Cevap: Via POS Yazılmında İster Sabit Hat isterseniz Cep Telefondan Gelen Aramları Yazılımdan görebilir. Müşterinizi  kayıt edebilir ve siparişinizi alabilrsiniz. Bilindiği gibi Sabit kablosnu direk bilgisayara takamazsınız bu nedenle Sabit hat aramalarının bilgisayara Aktarmak için Pos Start CALLER ID Cihazını almanız gerekmektedir. Telekomdan gelen hattı bu cihaza cihazdan gelen USB kablosnu bilgisayara takmanız gerekmektedir. Cep Telefondan Gelen Aramalar için Via POS üretiği Adroıd veya IPHONE uygulamasını Telefonuza yüklemniz gerekmektedir.